Başlangıç > 3 Kapı 3 Kilit, Avukat Behiç Aşçı, F Tipi, Tecrit, Toplum Konuşuyor > Gözler Meclis Başkanı’nda: Bülent Arınç Avukat Behiç Aşçı’nın Ailesiyle Görüşecek

Gözler Meclis Başkanı’nda: Bülent Arınç Avukat Behiç Aşçı’nın Ailesiyle Görüşecek

Bülent ArınçTBMM Başkanı Bülent Arınç, kendisine yazılan mektup üzerine 264 gündür ölüm orucunda bulunan Aşçı için harekete geçiyor. Arınç bu hafta içinde Aşçı’nın ailesiyle görüşecek. Sivil toplum kuruluşları, 264 gündür ölüm orucunda bulunan avukat Behiç Aşçı için umutlarını TBMM Başkanı Bülent Arınç’a bağladı. 27 Aralık’ta Aşçı’yla görüşüp ailesini kabul edecek Arınç, sorunun çözümü için Adalet Bakanlığı nezdinde de girişimlerde bulunacak.

Arınç, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin kendisine gönderdiği mektup üzerine, 264 gündür ölüm orucunda olan Behiç Aşçı’nın ailesi ile bugün görüşmeye karar vermişti. Ancak bir yakınının rahatsızlığı nedeniyle Arınç’ın İstanbul’a gitmesi üzerine bu ziyaret gerçekleşmedi. Görüşmenin 27 Aralık’ta gerçekleşeceği açıklandı.

Arınç’a mektup gönderenler arasında Özgür-Der Başkanı Hülya Şekerci, İLKAV Başkanı Mehmet Pamak, Hukukçular Derneği Başkanı Hüsnü Tuna, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mazlum-Der Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Medeniyet Derneği Genel Başkanı Ömer Küçükağa, AKABE Vakfı Başkanı Hasan Hafızoğlu, AKDAV Başkanı Fikret Özdemir, Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, Öğretmen-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, EHADER Başkanı Osman Karahan‘ın da aralarında bulunduğu sivil toplum örgütleri ile Abdurrahman Arslan, Abdurrahman Dilipak, Ahmet Varol, Ali Bulaç, Hakan Albayrak‘ın aralarında bulunduğu yazar ve aydınlar var.

F Tipi Sorununa Duyarlılık ve Sorumluluk Çağrısı Metni’nin Tümü

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: