Başlangıç > Aydınlar Konuşuyor, F Tipi, Sanatçılar Konuşuyor, Tecrit > Bilgesu Erenus’tan “Hepimiz Tecritteyiz” Oyunu’na Davet

Bilgesu Erenus’tan “Hepimiz Tecritteyiz” Oyunu’na Davet

Bilgesu Erenus“Tecrit tartışmasını, “Hepimiz Tecritteyiz” oyunuyla, belirli günlerde, Cihangir’de Arama Tiyatrosu’nda, ya da sizlere ait, kültür merkezlerinde, kantinlerde, yemekhanelerde, sürdürebiliriz. 6 Ocak Cumartesi günü saat 15 00 de Arama Tiyatrosu’nda, sizlerin, parti, sendika, dernek, dergi çevreleri olarak temsilcilerinizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz oyun sonrası, Hepimiz Tecritteyiz’le kitlenizi nasıl buluşturacağımıza dair ortak bir plan oluşabilir.”

Bilgesu Erenus İmzalı Davet Mektubu

Sevgili Arkadaşlar;

“Tecriti anlatabilmek için anlamamız gerekiyor” dedik. “Tecridi önce biz hissetmeliyiz ki başkalarına da hissettirebilelim” dedik. Hepimiz Tecritteyiz adlı politik doğaçlama ya da olmakta olan bir belgenin sanat diliyle teşhiri, bu düşüncelerden doğdu. İstanbul, İzmir, İzmit, Ankara, Bursa’da, ilerici çevrelerle buluşarak, tecrit üzerindeki koyu ve kasıtlı sansürü bir ucundan kıpırdatmayı başarabildi ama yeterli saymıyoruz.

Dünkü toplantımızda, birlikte düşünmenin gücünden etkilenerek dile getirdiğim gibi, bundan böyle, Tecrit tartışmasını, Hepimiz Tecritteyiz oyunuyla, belirli günlerde, Cihangir’de Arama Tiyatrosu’nda, ya da sizlere ait, kültür merkezlerinde, kantinlerde, yemekhanelerde, sürdürebiliriz. 6 Ocak Cumartesi günü saat 15 00 de Arama Tiyatrosu’nda, sizlerin, parti, sendika, dernek, dergi çevreleri olarak temsilcilerinizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz oyun sonrası, Hepimiz Tecritteyiz’le kitlenizi nasıl buluşturacağımıza dair ortak bir plan oluşabilir.

Hepimiz Tecritteyiz, herkesi, çeşitli konumlarda oyuna dahil eden bir etkinlik. Salonda koltuklarınızda oturup, olup biteni sinevizyonla izlerken bile oyunun içindesinizdir. Turuncu gömleklerinizi giyip, tecrittekilerden biri olabilir ya da bileğinize damga vurdurup, tecrittekilerle görüşmeye gidebilir ya da tecrit yandaşlarının psikolojilerini anlayabilmek için gardiyan olabilirsiniz.

Cumartesi günü, kaç kişiyle tiyatroda olacağınızı, kaç kişinin hangi rolü üstlenmek istediğine dair genel bir döküm verirseniz, sizleri oyuna daha rahat katabiliriz.

Arama Tiyatrosu, kimi düzenlemelerle 100- 150 kişiyi konuk edebiliyor. Adresi: Sıraselviler Cadddesi. Aga Han Sokak. No 4 Cihangir (Firuzağa Kahvesi’nin sağından aşağı inerken, Aga Bilardo’nun yanında)

Sizlerden giriş ücreti alınmayacaktır. Mekanın o günkü zorunlu giderlerine dair, yapacağınız küçük bağışlar için bir kutu bulundurabiliriz.

Görüşmek üzere.

Sevgilerimle.

Tecrite Karşı Aydın ve Sanatçılar İnsiyatifi Adına
Bilgesu Erenus

İletişim tel:
Tecrite karşı sanatçılar: 253 78 88
0 535 798 72 91 Gamze Mimaroğlu
0 535 362 90 24 Cihan Keşkek

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: