Başlangıç > 3 Kapı 3 Kilit, Ölüm Orucu, F Tipi, Gülcan Görüroğlu, Tecrit > “Ben Gülcan Görüroğlu İki Kızı Olan Bir Anneyim, Bugün Ölüm Orucu’nun 250. Günündeyim”

“Ben Gülcan Görüroğlu İki Kızı Olan Bir Anneyim, Bugün Ölüm Orucu’nun 250. Günündeyim”

Gülcan GörüroğluF Tipi Cezaevlerinde tecrit uygulamasının sona erdirilmesi için Adana’da ölüm orucu sürdüren, iki çocuk annesi Gülcan Görüroğlu 9 Ocak Günü ölüm orucunda 250. güne girdi. Eyleminin 250. günü dolayısıyla bir açıklama yayınlayan Gülcan Görüroğlu Adalet Bakanı Cemil Çiçek‘i ‘kamuoyunu oyalamayı kenara bırakıp tecrit sorunun çözümü için somut adım atmaya’ çağırdı.

GÜLCAN GÖRÜROĞLU’NUN ÖLÜM ORUCU’NUN 250. GÜNÜ DOLAYISIYLA YAPTIĞI AÇIKLAMA
Gülcan Görüroğlu“Günlerdir basında tecrit gerçekliği yer almakta. Uzun bir zamandan sonra kamuoyu tecriti tartışıyor. 7 yıldır sürmekte olan ve 122 insanın hayatına mal olan tecriti hemen herkes duydu, öğrendi. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden tek bir ses yükseliyor : “Tecriti Kaldırın Ölümleri Durdurun, Tecrite Son”.

Adalet Bakanlığı ise tecriti kabul etmemekte inat ediyor. “Örgüt bunları yönlendiriyor, örgütle pazarlık yapamayız” vb. demagojileri altına sığınarak sorunu çözmeye yanaşmıyor. Bugün 7’den 70’e herkes, bu ülkenin hapishanelerinde tecritin uygulandığını öğrenmişken, Adalet Bakanlığı bu gerçekleri görmezden gelmesi, ölümlerimizi beklemekte olduğunu gösterir. �İyileştirmeler olabilir� diyerek kamuoyunu oyalama taktiğine başvurmaktadır.

TTB heyetinin yapmış olduğu F tipi tecrit hapishanesi incelemesi , Sincan Genç Tutukevi’nde yaşanan işkenceler, tutsaklara yönelik disiplin cezaları.. AKP iktidarının diline doladığı “iyileştirmenin” ne olduğunu, yaşanan tecrit gerçekliği göstermektedir.
Bilinmelidir ki; bırakın ölsünler deyip duymazdan gelmenin, onlar zaten terörist yâda terörist avukatı demagojisi yapıp gerçekleri saklamanın, basın yazmazsa sorunda biter deyip sansürü savunmanın; hükmünün kalmadığı bir zamandayız. Adalet Bakanlığı 7 yıldır denenen bayatlamış yöntemlerle hiçbir yere varamaz. Bugün yapılması gereken tek bir şey vardır, o da tecritin kaldırılmasıdır. Aksi takdirde bizlerin ölümünün sorumlusu AKP iktidarı ve onun Adalet Bakanlığı olacaktır.

Gülcan GörüroğluBugün Ölüm Orucumun 250. günündeyim. Tam 250 gündür tecritin kaldırılması için bedenimi ölüme yatırdım. Ben Gülcan Görüroğlu, iki kızı olan bir anneyim. Başka analarımız ağlamasın, diye yatırdığım bedenim gün gün erimekte. Artık her an ölüm haberimi alabilirsiniz.

Bir bayramı daha geride bıraktık ve yeni bir yılın ilk günlerini adımlıyoruz. Elbetteki herkesin yeni bir yıldan beklentileri olmuştur. Bizim beklentimiz ise tecritin kaldırılmasıdır. İstenilen gerçekleşmesi imkânsız bir şey değildir. Bunu Adalet Bakanlığı çok iyi bilmektedir.

Gülcan GörüroğluŞimdi beklemenin değil, tecridin kaldırılması için hep birlikte sesimizi yükseltmenin zamanıdır. Bugün devrimci-demokrat, yurtsever kamuoyu… hep birlikte olmalıdır. Sorunun çözümü için hepimize görevler düşüyor. Çözülecek mi diyerek beklemenin hiçbir anlamı yoktur. Eğer bugün tecrit tartışılıyor ve bugün iktidar sahipleri tecrit sorunu için klasik demagojilerden, yalanlardan başka hiçbir şey ifade edemiyorsa bu tamamıyla ısrarımız ve mücadelemiz karşısında çaresizleştiğinin bir göstergesidir. Bugün mücadelemizi belli bir ivmeye getirmiş olsak da henüz çözülmemiştir. Çözümü de getirecek olan yine bizleriz. Şimdi her zamankinden daha fazla çaba göstermek zorundayız.

İşte bu düşüncelerle ölüm orucunda 250. günü geride bırakıyorum. Tecrit mücadelesinde emeği geçen herkesi buradan bir kez daha selamlıyorum. Ve tüm inancımla tecriti kaldıracağız.�

Gülcan Görüroğlu, Adana, 9 Ocak 2007 – Ölüm Orucu’nun 250. Günü

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: