Başlangıç > Dayanışma Etkinlikleri, Erol Zavar, F Tipi > ‘İzmir Cezaevi İnisiyatifi’ Erol Zavar İçin TBMM’ye Dilekçe Gönderdi

‘İzmir Cezaevi İnisiyatifi’ Erol Zavar İçin TBMM’ye Dilekçe Gönderdi

Zavar Izmirİzmir Cezaevi İnisiyatifi, Konak postanesinden TBMM’ye dilekçe göndererek mesane kanseri olmasına rağmen halen tutsak olan Erol Zavar’ın serbest bırakılması istedi. Basına açıklama yapan İnisiyatif sözcüsü Mihriban Karakaya, “Kanser dışında migren krizi, astım nöbetleri, mide, safra kesesi ve menüsküs rahatsızlıkları da bulunan Zavar için şu ana kadar hiçbir girişim sonuç vermedi” dedi. Karakaya, Zavar’ın serbest bırakılması için tüm demokratik kamuoyunu mücadeleye çağırdı.

Konak Sümerbank önüne toplanan inisiyatif bileşenleri “Erol Zavar’a Özgürlük” yazılı pankart açarak F tipi hapishanelerdeki hasta tutsakların serbest bırakılmasını istedi. İCİ adına açıklamayı Mihriban Karakaya okudu.

Odak dergisi’nin sahibi ve yazı işleri müdürlüğünü yaptığı için tutuklanan Erol Zavar’ın 2001 yılından bu yana mesane kanseri hastası olmasına rağmen tutsak olduğunu hatırlatan Karakaya, Zavar’ın hastalığını ilerlediğini söyledi.

“Kanser dışında migren krizi, astım nöbetleri, mide, safra kesesi ve menüsküs rahatsızlıkları da bulunan Zavar için şu ana kadar hiçbir girişim sonuç vermedi” diyen Karakaya, Zavar’ın serbest bırakılması için tüm demokratik kamuoyunu mücadeleye çağırdı.

Açıklamanın ardından TBMM’ye “Erol Zavar’a özgürlük” talebi ile topladıkları bini aşkın dilekçeyi gönderen inisiyatif bileşenleri eylemde, “Erol Zavar’a özgürlük”, “Hasta tutsaklar serbest bırakılsın” ve “Devrimci irade teslim alınamaz” sloganlarını attı.

Reklamlar
 1. ASLI CEREN BAŞÇEK
  28 Nisan 2008, 20:48

  ben ankara altındağ atatürk i.ö.o. dan 7. sınıf öğrencisiyim ben ve çevremde benim yaşımda olan arkadaşlarımla konuştuğumuzda türki yenin
  bizi unuttuğunu düşünüyoruz gündemde bizi ilgilendirmeyen konular canımızı sıkıyor. T.C. bizim için,geleceğimiz için 1şeyler yapılmasını istiyorum. Gereğinin yapılmasın arz ederim.

 2. Kenan
  7 Temmuz 2008, 20:35

  cezaevlerindeki eşlerimize,evlatlarımıza af istiyorum.
  http://www.afistiyorum.com

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: