Başlangıç > Erol Zavar, F Tipi > F Tipi’nde Tutulan Kanser Hastası Gazeteci Erol Zavar Bir Ameliyat Daha Geçirdi, Bu Kez de Safra Kesesi Alındı

F Tipi’nde Tutulan Kanser Hastası Gazeteci Erol Zavar Bir Ameliyat Daha Geçirdi, Bu Kez de Safra Kesesi Alındı

Erol Zavar 13 Mart Salı günü hastaneye sevk edilen Odak Dergisi eski Yazıişleri Müdürü Erol Zavar 15 Mart Perşembe günü ameliyat edildi. Kanser hastası Zavar bu kez de uzun süredir ağrılarından şikayetçi olduğu safra kesesinden ameliyata alındı. Safra kesesi alınan ve bundan dolayı karaciğerine de müdahale edilen Zavar’ın sağlık durumunun nisbeten iyi olduğu belirtildi.

Bu arada Sincan F Tipi Cezaevi’nde bulunan siyasi tutukluların, bugün Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı ve Türk Tabibler Birliği’ne ayrı ayrı kişisel olarak dilekçeler yollayarak, Zavar’ın sağlıklı koşullarda tedavisi için tahliyesini istedikleri öğrenildi.

Doktorlarla görüşen Erol Zavar’ın eşi Elif Zavar, ameliyatla birlikte kanser hastalığının diğer organlara bulaşma riskini doktorlara sorduğunu, bu konuda bir endişeye gerek olmadığı cevabını aldığını bildirdi.

Dün de İstanbul Galatasaray’da TUYAB tarafından yapılan bir basın açıklamasında Erol Zavar ve tüm hasta tutsakların serbest bırakılması istendi. Erol Zavar’a Yaşama Hakkı Koordinasyonunun da kitlesel olarak desteklediği bu açıklama sonrasında eyleme katılanlar, ellerinde Erol Zavar’a Özgürlük afişlerinin yapıştırıldığı karton posterlerle, aynı yerde başlayıp Taksime kadar devam eden Sağlık çalışanlarının yürüyüşüne katıldılar.

Reklamlar
Kategoriler:Erol Zavar, F Tipi
 1. 13 Nisan 2007, 13:41

  Erol Zavar Serbest Bırakılsın, Erol Zavar’a Özgürlük!

 2. 12 Haziran 2007, 22:22

  Erol Zavar’la dayanışma etkinliği yapıldı

  HABER FOTOĞRAFLARI İSTANBUL (08.06.2007)- Sincan F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Erol Zavar’ın serbest bırakılması talebiyle dün akşam saatlerinde Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde dayanışma etkinliği düzenlendi.

  Odak Dergisi Yazıişleri Müdürü iken tutuklanan Zavar, yıllardır mesane kanseri ve tedavisi gerçekleştirilmiyor. Erol Zavar’a Yaşam Koordinasyonu’nun organize ettiği dayanışma etkinliği ile Zavar’ın tedavi edilebilmesi için serbest bırakılması istendi.

  F tiplerinde süren tecrit işkencesine dikkat çekilen ve hasta tutsakların tedavilerinin yapılmadığı belirtilen etkinlik Özgür Radyo, Başka Kültür Merkezi, Grup Kızılırmak, Hakan Yeşilyurt ve Grup Leser’in katkıları ile gerçekleşti. Etkinliğe yaklaşık 200 kişi katıldı.

  Grup Laser’in ezgileri ile başlayan etkinliğinde Erol Zavar’ın eşi Elif Zavar ve TUYAB adına Yusuf Can birer konuşma yaptılar. Zavar “Eşim, sağlık sorunlarına rağmen tedavisi yapılmadığı gibi birde 4 ay görüş cezası aldı. Verilen raporlara rağmen sistemin aymazlığı sürüyor. Cezaevinde tecrit, tredman bir çok hastalık yaratmıştır. Biz bir mücadele başlattık ve sizi, sesinizi sesimize katmaya çağırıyoruz” dedi.

  Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Birliği adına konuşan Yusuf Can ise “Zavar gibi bir çok dostumuz sağlık sorunu yaşıyorlar. Biz TUYAB olarak sahip çıkacağız. İlmek ilmek dayanışmayı öreceğiz” dedi.

  Dayanışma etkinliği Hüseyin Karabey ve Nesrin Cevatzade’nin yönettiği “Ölümü ektim randevu yerinde” isimli sinevizyon gösterimi ile devam etti, gece de son olarak Hakan Yeşilyurt ve Grup Kızılırmak sahne aldı.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: