Başlangıç > F Tipi, Güncel Haberler > Şovenist Histeri Hücrelerde

Şovenist Histeri Hücrelerde

Kandıra F tipinde askerler, tutsaklara saldırdı. Avukat bir okurumuz bildiriyor: Dün (22 Ekim) bir müvekkilimle görüşmek için Kandıra F Tipi Cezaevi’ne gittim. Sabah aramalar yapılmış. Görüştüğüm iki kişinin anlatımları, cezaevlerinde durumun çok ciddi olduğunu ve adı konulmamış bir gerginliğin bulunduğunu gösteriyor.

Daha 10 gün kadar önce Gebze Özel Tip Cezaevi’nde idarenin çanak tutmasıyla adli tutukluların siyasi mahpuslara saldırgan tutumları söz konusu olmuştu.

Şimdi de Hakkari’de yaşanan çatışmaların ardından oluşturulan şovenist linç histerisiyle cezaevinde askerlerin sürekli arama vb. bahanelerle siyasi mahpuslara tacizde bulundukları ve yer yer mahpuslara şiddet uyguladıklarına tanık oluyoruz.

Askerler hücreleri bastı

Kandıra’da aramalar sırasında yaşananlar şöyle gelişti: Özellikle siyasilerin yoğun olarak kaldıkları A Blok’a arama gerekçesiyle kalabalık bir asker grubu girdi. Girer girmez sağa sola saldırmaya, duvarda duran eşyaları yere çalmaya, masadakileri dağıtmaya, hücredeki mahpuslara en ufak bir gerekçeyle saldırmaya başladılar.

Yine mahpusların anlatımlarına göre gardiyanlar bile askerlerin bu öfkeli tutumlarına anlam verememişler. Bir gardiyanın da gardiyan üniformasını polis robokoplarına benzeterek kalkanlı ve joplu içeri girdiğini beyan ettiler.

Önce işkence sonra tehdit

Görüşme yaptığım kişi, hücre arkadaşı Ercan Binay’a askerlerin tekme tokat saldırdıklarını, uzman çavuşun Ercan’ın kafasını sert bir yere çarptığını, Mehdi Boz’u da yere devirerek yerlerde tekmelemeye başladıklarını anlattı.

Tüm bu saldırıların Diyarbakır’dan yeni gelen savcının nezaretinde gerçekleştiği, pek çok mahpusu arama sonrası kütüphane denilen yere tek tek götürüp tehdit ettikleri de ifade edildi.

Tutsaklar yeni saldırılar bekliyor

Bu olayı son yaşanan linç girişimlerinden ayrı düşünmek mümkün değildir. Daha ilk günden savunmasız durumda bulunan cezaevlerindeki muhalif kişilere saldırılar gerçekleşmiştir. İçerdekiler, bu saldırıların artarak devam edeceğinden endişe etmektedirler…

Kaynak: Alınteri.net

Reklamlar
Kategoriler:F Tipi, Güncel Haberler
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: